31 августа 2021 г. МОЛЕБЕН ПЕРЕД НАЧАЛОМ УЧЕБНОГО ГОДА.

Сегодня мы собрались на Молебен перед начало нового учебного года. Наши дети и их родители, студенты и преподаватели школ и ВУЗов усердно молились словами специального Чина, составленного для такого случая. Он называется «Молебное пение при начатии учения отроков» и в нем, на Великой ектении есть такие прошения, которые от всего сердца мы приносили ко Господу:
«О еже низпослати на отроко́в сих Духа премудрости и разума, и отверзти ум и уста, и просветити сердца́ их к приятию наказания добрых учений, Господу помолимся».
«О еже всадити в сердца́ их начало премудрости, страх Свой Божественный и тем буесть юности отгнати от сердец их, и просветити ум их, еже уклонитися от зла и творити благое, Господу помолимся».
«О еже отверзти ум их, еже прияти и разумети и па́мятствовати вся добрая и душеполезная учения, Господу помолимся».
«О еже подати им приседящую Престолу Его премудрость, и всадити ю в сердца их, яко да научит их, что есть благоугодное пред Ним, Господу помолимся».
«О еже преспети им премудростию и возрастом в славу Божию, Господу помолимся».
«О еже быти им премудростию и добродетельным житием, и благостоянием в православней вере радость и утешение родителем своим и Церкви Православно-Кафоличестей утверждение, Господу помолимся».
Призывая благословение Божие на наших чад, пожелаем им успешного учебного года.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *